Izolacja poddasza pianką poliuretanową w woj. łódzkim
Obecnie wiele osób odchodzi od (...)
Choć ocieplanie poddasza pianką poliuretanową jest dość nową metodą, coraz więcej osób decyduje się na jej zastosowanie. Głównym tego powodem są doskonałe właściwości pianki poliuretanowej. Przede wszystkim, pianka jest bardzo łatwa w montażu. Nakłada się go metodą natryskową, co sprawia, że cała operacja jest szybka i niezwykle prosta. Podczas natrysku pianki na poddaszu nie powstają alergeny, co jest niebezpieczne dla dzieci i alergików. Jest bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz dla środowiska. Pianka doskonale izoluje poddasze. Mieści się we wszystkich szczelinach i szparach, dzięki czemu ciepło nie ucieka z naszego domu. Zapobiega również powstawaniu mostków termicznych, które powodują przenikanie energii cieplnej przez poddasze. Pianka poliuretanowa jest niepalna, dźwiękoszczelna i chroni elementy drewniane przed pleśnią i grzybami. Pianka zachowuje swoje właściwości przez wiele lat bez konieczności ponownego powlekania.
Ocieplenie poddasza nie wydaje się być łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli jest tam wiele zakamarków, które mogą utrudnić montaż tradycyjnej metody. Nawet w przypadku pomieszczeń o nieregularnych kształtach można sobie poradzić stosując piankę PUR. Od pewnego czasu jest obecny na polskim rynku i zdobywa coraz większą popularność. Jedną z jej głównych zalet, oprócz bardzo skutecznej izolacji, jest czas stosowania. Ten rodzaj izolacji jest natryskiwany przez wyspecjalizowane firmy. Doświadczeni pracownicy dysponujący odpowiednim sprzętem są w stanie ocieplić nawet 250 metrów kwadratowych poddasza w 8 godzin. Nachylenia nie mają tu znaczenia, ponieważ pianka łatwo do nich dociera, szybko zastyga i tworzy wodoodporną izolację. Jeśli zależy nam nie tylko na efektywności, ale i na czasie, wybór izolacji natryskowej na poddasze będzie najlepszym rozwiązaniem. W przypadku poddasza o standardowych wymiarach, wykonanie ocieplenia od wewnątrz nie powinno zająć więcej niż 1-2 dni robocze.
Często adaptujemy poddasza na dodatkowe lokale mieszkalne lub nawet osobne mieszkania. Należy pamiętać o odpowiednim ociepleniu poddasza, co może być problemem dla alergików mieszkających w domu. Wiadomo, że tradycyjna izolacja, ze względu na swoją strukturę, będzie siedliskiem kurzu, roztoczy i zarodników grzybów - nawet jeśli jest zabudowana na poddaszu, zarodniki dostają się do powietrza, którym oddychamy. Najrozsądniejszym rozwiązaniem dla alergików będzie izolacja natryskowa - pianka PUR jest w 100% szczelna, nie wchłania wody - posiada odpowiednią dyfuzję pary wodnej i nie pozostawia szans na rozwój bakterii i grzybów. Nawet po wielu latach nie traci swoich właściwości. Jeśli poddasze ma być użytkowane przez osobę cierpiącą na alergię, należy rozważyć montaż izolacji natryskowej - inne metody izolacji w tym przypadku nie sprawdzą się, a wręcz mogą nasilić objawy alergii. Taka sytuacja nie jest korzystna dla zdrowia i nie pozwala na komfortowe korzystanie z poddasza.
Obecnie wiele osób odchodzi od (...)
Aby poddasze mogło być komfortowo uży (...)